Bilety Bilety: 0 szt. Wartość: 0.00 Towary: 0 szt. Vouchery: 0 szt. 00:00
  Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

22 grudzień 2019

Podziemia lub Podziemia i Zamek

Podziemia lub Podziemia i Zamek

Podziemia to 45 minutowa trasa zwiedzania z przewodnikiem przebiegająca pod dziedzińcem głównym, podczas której turyści zobaczą m.in. podziemne komory bunkra, wybetonowaną halę oraz fascynujące prezentacje audiowizualne. Dostępne samodzielnie , w opcji zwiedzania z zamkiem z zestawem audioguide i palmiarnią bez przewodnika lub jako bilet All Day - Podziemia, Zamek, Stado Ogierów, Mauzoleum, Palmiarnia.

Zamek bez przewodnika

Zamek bez przewodnika

Zwiedzanie przebiega podobnie jak trasa 90 minutowa z przewodnikiem, którą turyści mogą realizować samodzielnie na dwa sposoby: poruszając się według tablic wyznaczających kierunek lub z bezpłatną aplikacją WOW Poland. W salach przygotowane zostały opisy pomieszczeń w języku polskim, angielskim i niemieckim. W bilet wliczone jest zwiedzanie palmiarni oraz tarasów (kwiecień-wrzesień).

Zamek z przewodnikiem

Zamek z przewodnikiem

90 minutowa trasa przebiegająca przez średniowieczno-renesansową część zamku, najpiękniejsze zamkowe sale (m.in. salony barokowe), drugowojenne pomieszczenia oraz odrestaurowane sale III p. (m.in. Sala Grodźca, Sala Złota). W cenę biletu wliczone jest też zwiedzanie palmiarni bez przewodnika (położonej na ul. Wrocławskiej 158, ok. 2 km od zamku).).

Explore Wałbrzych - Zamek/Palmiarnia/Stara Kopalnia/Muzeum Porcealny

Explore Wałbrzych - Zamek/Palmiarnia/Stara Kopalnia/Muzeum Porcealny

W ramach biletu można jednorazowo, w ciągu 12 miesięcy od daty zakupu, zwiedzić największe atrakcje miasta Wałbrzych – taniej aż o 20 zł! Bilet obowiązuje na zwiedzanie obiektów bez przewodnika, za wyjątkiem Starej Kopalni, która jest dostępna wyłącznie z przewodnikiem. Zwiedzanie odbywa się zgodnie z regulaminem każdego obiektu – zachęcamy do zapoznania się z mapą atrakcji, odległościami między nimi oraz informacjami o nich na stronie www.ksiaz.walbrzych.pl

Ogrody Światła

Ogrody Światła

Ogrody Światła to magiczna atrakcja, w ramach której książańskie tarasy zostaną udekorowane zachwycającymi instalacjami świetlnymi. Na Tarasie Różanym zakwitną róże, z fontanny ożyją, a Taras Zachodni zamieni się w Salę Balową, na której tańczyć będą zakochane pary. Zwiedzanie tarasów trwa ok. 25 minut. Dla posiadaczy ważnych biletów na inne usługi zamkowe przewidziana jest zniżka!

Koncert Orkiestry Salonowej - Wieczór kolęd

Koncert Orkiestry Salonowej - Wieczór kolęd

Zapraszamy na magiczny Wieczór Kolęd w wykonaniu Chóru Millennium, który odbędzie się w najpiękniejszej zamkowej sali i świątecznej aranżacji już 22 grudnia godz. 18.00. W wydarzeniu można zakupić: Bilet na jeden koncert - 30 zł Karnet na dwa koncerty - 50 zł Drugi koncert pn. „Gala Noworoczna” odbędzie się 19 stycznia godzina 18.00, podczas którego słyszymy solistkę Adrianę Ferfecką - sopran – Teatr Wielki Opera Narodowa.

Mauzoleum Hochbergów

Mauzoleum Hochbergów

Zwiedzanie Mauzoleum Hochbergów odbywa się bez przewodnika i trwa ok. 15 minut. Obiekt znajduje się w parku, ok. 700 m od zamku i ok. 250 m od Parkingu Głównego. Wnętrze mauzoleum zdobią bogate dekoracje oraz freski F.A. Schefflera prezentujące Książ z 4 stron świata. Podczas zwiedzania można zejść do podziemnej krypty doświetlonej przez 9 świetlików.

Baśniowy Książ św. Mikołaja

Baśniowy Książ św. Mikołaja

Świąteczne zwiedzanie trwa 90 minut i jest przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Dla dzieci przygotowujemy świąteczne czapki oraz słodkości. Istnieje możliwość zwiedzania grupowego – ustalenie terminu: tel. 693 771 391; info@ksiaz.walbrzych.pl