Bilety Bilety: 0 szt. Wartość: 0.00 Towary: 0 szt. Vouchery: 0 szt. 00:00
  Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

02 sierpień 2020

Podziemia lub Podziemia i Zamek

Podziemia lub Podziemia i Zamek

Podziemia to 35 minutowa trasa zwiedzania z przewodnikiem przebiegająca pod dziedzińcem głównym, podczas której turyści zobaczą m.in. podziemne komory bunkra, wybetonowaną halę oraz fascynujące prezentacje audiowizualne. Dostępne samodzielnie , w opcji zwiedzania z zamkiem i palmiarnią lub jako bilet All Day - Podziemia, Zamek, Mauzoleum, Stado Ogierów, Palmiarnia.

Zamek z zestawem audioguide

Zamek z zestawem audioguide

Około 80 minutowa trasa przebiegaj przez średniowieczno-renesansową część zamku, najpiękniejsze zamkowe sale (m.in. salony barokowe), drugowojenne pomieszczenia oraz odrestaurowane sale III p. (m.in. Sala Grodźca, Sala Złota).

Zamek z przewodnikiem

Zamek z przewodnikiem

Liczba miejsc ograniczona do 14 osób. Specjalna trasa przygotowana z uwzględnieniem obostrzeń związanych z sytuacją epidemiczną w kraju. W cenę biletu wliczone jest też zwiedzanie palmiarni bez przewodnika (położonej na ul. Wrocławskiej 158, ok. 2 km od zamku). KAŻDY UCZESTNIK ZOBOWIĄZANY JEST ZAKRYWAĆ USTA I NOS!

Zwiedzanie z księżniczką Anną i księciem Bolko

Zwiedzanie z księżniczką Anną i księciem Bolko

Zapraszamy najmłodszych do wspólnej zabawy w Zamku Książ. Dzieci będą odkrywać zamkowe tajemnice w towarzystwie księżniczki Anny oraz księcia Bolko, którzy to zagwarantują zwiedzającym niezapomnianą podróż w czasie ...aż do średniowiecza. Dodatkowo dla każdego dziecka przygotowaliśmy upominek.

Tarasy i palmiarnia

Tarasy i palmiarnia

Podczas 30 minutowego przejścia turyści zwiedzają 10 zamkowych ogrodów prezentujących różne style ogrodnicze i architektoniczne. Zwiedzanie tarasów jest wliczone w każde zwiedzanie dzienne zamku oraz dostępne w okresie od kwietnia do września. W cenę biletów na tarasy wliczone jest zwiedzanie palmiarni bez przewodnika.

Mauzoleum Hochbergów

Mauzoleum Hochbergów

Zwiedzanie Mauzoleum Hochbergów odbywa się bez przewodnika i trwa ok. 15 minut. Obiekt znajduje się w parku, ok. 700 m od zamku i ok. 250 m od Parkingu Głównego. Wnętrze mauzoleum zdobią bogate dekoracje oraz freski F.A. Schefflera prezentujące Książ z 4 stron świata. Podczas zwiedzania można zejść do podziemnej krypty doświetlonej przez 9 świetlików.